Nabízené VR zážitky

Google Earth

Google Earth

05.12.2016

Grafika Maximální nářez!
Hratelnost Ujde
Zážitek Maximální nářez!

Nemusíte být náruživým turistou, abyste se podívali na krásná místa světa. S verzí pro virtuální realitu máte celý svět doslova na dlani a je jen na Vás, která zákoutí naší modré planety si prohlédnete. Zavítejte s námi do Kalifornského Hollywoodu, k Eiffelovce nebo na Mount Everest.

              Jsem zřejmě buranem moderní doby, ale aplikaci Google Earth jsem prvně spatřil až očima virtuální reality s pohybovými ovladači HTC Vive. Dojem z této virtuální prohlídky planety Země byl vskutku neuvěřitelný.

              Po spuštění aplikace se ocitám ve vesmíru a před sebou vidím celou planetu. Ovládání je zcela intuitivní, v prvních okamžicích s planetou otáčím a poznávám kontinenty. První věc, která mě napadla a na kterou jsem byl zvědavý ze všeho nejvíc, byla podívat se do míst, kde bydlím.  Jaké bylo mé překvapení, když jsem viděl plastický fotorealistický model našeho domu a širokého okolí. Dostat se přesně tam, kam jsem chtěl, bylo díky vychytanému ovládání otázkou pár vteřin.

              Po rozkliknutí menu jsem zjistil, že nemusíte pouze náhodně cestovat po místech planety, respektive vracet se na místa, kde to dobře znáte. Vybírat můžete ze čtyř základních a jedné doplňkové záložky, každá z nich nabízí určité scenérie s odlišnými zážitky.

              Nejzajímavější záložkou je zřejmě Tours, která Vás vezme na jednu z šesti prohlídek vybraným prostředím. Můžete si tak například prohlédnout známá města, pouště nebo vodní toky. Vše je doprovázeno příjemnou uklidňující hudbou s občasnými zvukovými efekty charakteristickými pro dané prostředí.  Jedná se o prohlídky, které trvají určitý čas, zhruba tři až pět minut. Na levém ovladači se Vám vždy ukáže název místa s přesnou pozicí na planet. Z těchto prohlídek nemůžete volně utéct .

              V záložce Cities naleznete dvaačtyřicet významných měst z celého světa. Po teleportaci na Vámi vybrané místo můžete doslova létat prostředím, přibližovat a oddalovat si jednotlivá místa nebo projíždět ulicemi města. Detailně si můžete prohlédnout například sochu svobody a Liberty island, Eiffelovu věž  nebo římské Koloseum.

              Záložka Nature  vám nabídne dvaačtyřicet nejkrásnějších míst naší planety. Prohlédnete si pouště, kaňony, kráter po meteoritu v americké Arizoně nebo prostředí Niagarských vodopádů. I zde platí, že po výběru místa můžete krajinou putovat a poznávat široké okolí.

              Poslední dvě záložky jsou Featured a Saved. Featured v sobě skrývá nejlepší výběr z Cities a Nature, záložka Saved pak ukazuje oblíbené uložené pozice ostatních návštěvníků naší Mikroherny.

              Jedinou nevýhodou aplikace je fakt, že menší města a vesnice nejsou prostorově vyobrazeny. Pokud tedy zatoužíte po virtuální prohlídce své chaty nebo letního sídla, může se stát, že nebudete schopni zazoomovat přímo do ulice, neuvidíte budovy v plastickém 3D zobrazení a po přílišném přiblížení uvidíte pouze rozmazané textury satelitních snímků.

              Google earth jednoduše nabízí skvělé výlety po celém světě, které si naplno užijete v prostorách naší herny. Z pohledu užasnete a díky uklidňující hudbě zrelaxujete,  po této zkušenosti budete mít plno příjemných zážitků.


Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Virtualnirealita.cz

Herna: Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 71317074

E-mail

[email protected]

Kontakt

Marek Ďuriš

e-mail: [email protected]

telefon: +420 604 209 245

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš

e-mail: [email protected]

telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář